Anstarin webinaarit – ajankohtaista tietoa ja käytännön ratkaisuja
Anstarin webinaareissa käsitellään rakentamisen ajankohtaisia teemoja käytännönläheisesti ja asiantuntijoiden johdolla. Syksyn 2026 aikana luvassa on asiaa muun muassa rakennesuunnittelusta, liittoratkaisuista, kosteudenhallinnasta ja suunnittelutyökaluista.
Webinaareissa ääneen pääsevät Anstarin asiantuntijoiden lisäksi asiakkaamme ja yhteistyökumppanimme. Jaamme kokemuksia todellisista hankkeista, esittelemme alan uusimpia ratkaisuja ja tarjoamme käytännön vinkkejä suunnittelun ja rakentamisen arkeen.
Suosittu Tekla Structures -webinaari saa uusinnan 28.10.2026
Syyskuussa järjestetty Anstarin Tekla Structures -webinaari herätti niin paljon kiinnostusta, että järjestämme sen uudelleen keskiviikkona 28.10. klo 10!
Webinaarissa Anstarin tuotekehitysinsinööri Mika-Matti Hanka näyttää käytännössä, miten uudet ja päivitetyt Tekla Structures -pluginit helpottavat rakenteiden mallinnusta.
Webinaarissa tutustutaan muun muassa uuteen A-BEAM® Modelling -pluginiin liittopalkkien mallinnuksessa sekä päivitettyihin Anstar Embed -työkaluihin kiinnityslevyjen, peruspulttien, pilari- ja seinäkenkien mallintamiseen.
Tutustu webinaariin ja ilmoittaudu mukaan täältä.
Pysy kuulolla tulevista webinaareista
Syksyn muut webinaarit julkaistaan tällä sivulla sitä mukaa, kun niiden ajankohdat ja aiheet varmistuvat. Pysy siis kuulolla – ja seuraa Anstaria LinkedInissä, niin saat tiedon tulevista webinaareista ensimmäisten joukossa.
Menneet webinaarit 2026:
-
Anstarin Tekla Structures -pluginit käytännössä 2.9.2026
-
Kohdekohtainen rakennusosan päästölaskelma LCA 6.3.2026
- Rakennusalan trendit 2026 12.1.2026

